Postel by měla být vaším královstvím, kam se večer odeberete, abyste dočerpali síly. Jestliže vás ve spánku pořád něco tlačí, na matraci se necítíte pohodlně nebo bojujete s proleženými místy, investujte do nové, kvalitní matrace a dopřejte tak svému tělu klid a odpočinek, který každou noc potřebuje.

Pružinové matrace

Vzpomínáte na pružinové matrace jako na typ, který používaly naše babičky? Máte pravdu, ale na jejich obhajobu, moderní pružinové matrace mají zcela jiné provedení. Nemusí to nutně znamenat, že matrace bude extrémně tvrdá. Dnes výrobci matrací používají různé síly pružin, takže si vybere skutečně každý. Ideální jsou pro válendy nebo jednoduché pohovky. Pokud občasně trpíte na oteklé nohy a rádi si zvednete spodní část matrace, vyberte ale jiný typ, který je možné polohovat. 

Na pružinovém systému fungují také taštičkou matrace. Pružiny však nejsou v přímém kontaktu, matrace je méně hlučná a pohodlná. 

PUR pěna

Po domácku tyto matrace nazýváme značkou Molitan, ovšem ve skutečnosti se jedná o PUR pěnu. Je cenově dostupná, pružná a vyrábí se v různých výškách a barvách. Na údržbu je taková matrace vhodnější než pružinová. Tvoří ji totiž malé póry, které dýchají, větrají a z vašeho potu se tak nebude vytvářet prostředí pro roztoče a bakterie. 

HR pěna

Jde vlastně o modernější verzi PUR pěny. HR pěna má větší pružnost, lépe větrá a ani při stálé vysoké zátěži se na ní nevytvoří proleženiny, což je problém mnoha uživatelů. Podle své váhy a preferencí si můžete vybrat, jaká tvrdost vám vyhovuje a dopřát si tak dokonalý spánek. 

Některé typy většinou z viskoelastické pěny se dokáží dokonale přizpůsobit tvaru vašeho těla, ale jakmile vstanete, okamžitě se vrátí do původní podoby. Díky vysoké pružnosti lze také matraci využít na polohovacím roštu. Takové složení matrace ocení zejména starší uživatelé nebo ti, co mají dlouhodobě problémy s bolestí zad.