Nezávislé topení je skvělým zařízením, které oceníte nejen ve stavebním stroji. Hodí se i pro další různé prostory – nákladový prostor, či třeba plavidla. S pomocí tohoto zařízení nemusíte nechat běžet motor, aby se kabina vyhřála na příjemnou teplotu.

Udržování teploty

Jestliže většinu svého času trávíte ve stavebním stroji a chcete si také odpočinout při vypnutém motoru, pak by vám nezávislé topení nemělo chybět. To se totiž postará o vytápění bez nutnosti běžícího motoru. Stačí tedy jen zapnout zařízení a užít si příjemné klima. Tímto způsobem navíc můžete ušetřit peníze – spotřeba tohoto topení je totiž oproti spotřebě běžícího motoru výrazně nižší.

Různé možnosti

V nabídce najdete různá zařízení, která se liší svou značnou a také parametry. Spolehlivou volbou jsou horkovzdušná topení Planar, která se postarají o udržování teploty v kabině a dalších prostorech. Krom toho je však oblíbenou volbou také značka Eberspächer, teplovodní topení navíc umožňuje také předehřátí chladicí kapaliny v motoru a hydraulického systému. Vybírat navíc můžete z několika možností ovládacích prvků.

Výběr topení

Při výběru topení je důležité zaměřit se na jednotlivé parametry, zejména na výkon. Právě ten vám totiž napoví, zda je vybraný model dostatečný pro dané prostory. Je nutné brát v potaz vnější rozměry vytápěného prostoru, požadovanou průměrnou teplotu vzduchu, maximální zápornou teplotu v daném regionu a součinitel tepelné vodivosti pro obložení stěn. Dle vzorce pak lze vypočítat potřebný výkon. Pokud si však s výběrem nechcete dělat těžkou hlavu, neváhejte se obrátit na zkušeného prodejce, který vám se vším poradí a najdete tak společně to pravé.

Nezávislá topení nabízí skvělé možnosti pro každého – ať už řídíte stavební stroj či nákladní automobil.