Žít v bytě, který zařídili předchozí majitelé, se sice dá, avšak většina lidí si ráda přizpůsobí zařízení k obrazu svému. Rekonstrukce bytů jsou prováděny z důvodu únavy materiálu, přizpůsobení prostoru svým potřebám, ale také z důvodu modernizace. Jedním z moderních prvků, který postupně vytlačuje samo stojící skříně, jsou ty vestavěné. Nabízí skvělé řešení úložného prostoru, a navíc skvěle vypadají. Jejich výhodou je, že nemusíte utírat prach z jejich horní části.

více v článku...

Úložného prostoru není nikdy dost

Vestavěné skříně nejsou žádnou novinkou. Poprvé se začaly prodávat už v roce 1920. V současné době se jedná o velmi populární variantu, protože jen málokdo má ve svém domově dostatek úložného prostoru. A pravdou je, že když dostaneme k dispozici prázdnou skříň, velice snadno ji zaplníme. Vestavěná skříň veden od podlahy až ke stropu, takže nabízí co nejvíce úložného prostoru, který bude krytý. Pokud na vašich samostatně stojících skříních máte krabice, zvažte investici, do té vestavné. Prostor bude vypadat mnohem uspořádanější.

Přizpůsobí se každému prostoru

Vestavěné skříně jsou vlastně skříněmi na míru. To znamená, že nabízí stejné výhody, jako nábytek na míru. Můžete počítat s tím, že vestavěné skříně dokonale vyplní veškerý prostor a mohou skrýt různé nedostatky – například nerovnosti zdí, jejich znečištění apod. Využít je můžete do různých prostor, včetně těch s výklenky či výstupky, pod skosený strop atd. Uvnitř skříně navíc můžete mít prostor, kde budou otvory klidně i na elektrickou zásuvku.

Různé druhy dveří

Klasické křídlové dveře, se u vestavěných skříní moc nepoužívají. Důvodem je to, že by byly příliš velké, a navíc potřebují dostatek prostoru před skříní. Takže jsou nepraktické. Pokud byste na nich ale trvali, můžete si je objednat. Jak jsme již uvedli – vestavěné skříně jsou vyráběny na míru, takže si u nich můžete volit nejenom vnitřní uspořádání polic, ale právě také dveře. Mnohem populárnějších jsou posuvné dveře popřípadě dveře výklopné.