Slyšeli jste někdy o hotelech bez dětí neboli adults only, jak se jim také říká? Ne? Pak vězte, že se jedná o velice zajímavou alternativu pro všechny unavené rodiče, kteří si chtějí od svých potomků alespoň na chvilku odpočinout, ale nejen o pro ně.

Rodiče svoje děti obvykle milují nadevše, o tom není potřeba se nijak zvlášť rozepisovat, nicméně občas je toho už tak trochu moc a ruku na srdce, kdo si někdy nepotřebuje od svých ratolestí odpočinout? To vše poté inspirovalo tvůrce k vytvoření konceptu hotelů bez dětí. Jak taková dovolená bez dětí vypadá?

více v článku...

Co je to koncept Adults only?

Není tak těžké si to přeložit, ale pro ty, kteří třeba tak moc nerozumí anglicky, si můžeme tento koncept přeložit jako „pouze pro dospělé“, nebo také dovolená pro dospělé. V tom je poté řečeno takřka vše.

Původně tento nápad vznikl někdy kolem přelomu tisíciletí v Karibiku, ale dost rychle se rozšířil také do Evropy, přičemž zejména do Rakouska, Německa nebo Polska, kde můžete na hotely bez dětí narazit často také.

Hlavní myšlenkou pak bylo, že do takového hotelu nemohou vstoupit žádní dětští hosté, což je limitováno věkem šestnáct let, někde dokonce až osmnáct. Dospělý host má tím pádem zaručeno klidnější prostředí i atmosféru pro svou dovolenou, kde si může dokonale odpočinout.

V současnosti je takových hotelů stále ještě minimum. Pokud bychom to měli vyjádřit číslem, jedná se sotva o 5 % z nich, což ovšem neznamená, že si z této nabídky nemůžete snadno vybrat ten vhodný právě pro vás, a především působící v destinaci, která se vám nejvíce zamlouvá.

Obzvlášť, když se dá předpokládat, že tento trend bude i nadále pokračovat a nabídka se tak rozšiřovat. Nabídku si můžete prohlédnout např. zde.

Výhody hotelů bez dětí

Obecně se pak dá říci, že se takové hotely adults only orientují většinou na páry, které vyhledávají odpočinek a romantickou atmosféru v kombinaci s dostatkem klidu. Vedle toho často nabízejí také nadstandardní přístup pro svoje klienty a další služby, které jinde nenajdete.

Často také disponují prostory, kam se s dětmi obvykle nepodíváte, jako jsou různé relaxační procedury, masáže, či třeba lázně. Obzvláště zajímavé jsou pak z pohledu plánování různých sportovních aktivit a výletů.

Ve velkém procentu případů se pak vše odehrává stranou od velkých turistických letovisek, což pocit soukromí jen a jen prohlubuje.

Jak vybrat ten správný hotel?

Hotely 16+ můžete nalézt takřka ve všech zajímavých destinacích, na které si vzpomenete. Pravda, bylo už výše řečeno, že jich dosud není takový počet, jako těch klasických, ovšem v každém turisticky vyhledávaném místě bývá hotelových resortů vícero, takže je více než pravděpodobné, že alespoň jeden z nich se bude zaměřovat výhradně na dospělou klientelu.

Tradičně vám v tomto případě také mohou napovědět různé recenze. V každém případě pak ale existují agentury, jež se zprostředkováním tohoto typu dovolené přímo zabývají. Jedna taková má v nabídce vícero jak 170 různých hotelů po celém světě, přičemž ceny začínají už na 370 korunách. Najdete ji na www.dovolenabezdeti.cz.