Častou chybou začínajících podnikatelů je, že chtějí všechno dělat sami. Od marketingové strategie přes logistiku, komunikaci se zákazníky až po účetnictví. Není nic špatného na tom, když si vše na chvíli vyzkoušíte, ale mnoho podnikatelů se bojí přenechat část agendy někomu jinému, čímž ztrácí spoustu pozornosti a času, který by jinak mohli věnovat rozvoji svého podnikání. Proč outsourcovat hned na začátku? 

více v článku...

Dostanete se do kontaktu s odborníky

Máte pocit, že si na začátku podnikání musíte prorazit cestu úplně sami? To vůbec není ten případ, nesnažte se znovu vynalézat kolo a raději se obraťte na ty, kteří již mají zkušenosti. Můžete se od nich hodně naučit. Skvělým příkladem je daňový poradca, který vám ve spolupráci s účetním poskytne cenné rady a postará se o komunikaci s úřady, kde byste jinak seděli dlouhé hodiny s nejistým výsledkem. 

Snadněji najdete příležitosti k optimalizaci

Proč ztrácet čas při rozjezdu podnikání tím, že nevyužijete jeho plný potenciál? Opět použijme příklad, kdy zadáváte vývoj webových stránek. Pokud se poradíte s odborníkem, zjistíte, že rezervačný systém na web usnadní zájemcům o vaše služby rezervaci a pro jednou nebudete mít problém s prázdnými nebo poloprázdnými termíny. 

Ušetříte si čas a vyhnete se nákladným chybám.

Říkáte si, že když všechno děláte sami, nemůžete udělat chybu? To je opět naprostá nepravda. Právě kvůli neznalosti můžete udělat mnoho chyb, kterých si možná hned nevšimnete, ale po letech se budete divit, proč jste se nerozhodli jinak. Při zakládání podniku tedy potřebujete nejen odhodlání, ale také znalosti a schopnost přenechat některé činnosti jiným… 

Foto: elements.envato.com