Jejich dobrý vztah může údajně překonat bariéry.
Americký prezident Donald Trump se severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi vyznal, že je „hrdý“ na to, že mohl překročit hranici rozdělující území Severní a Jižní Koreje.

„Jsem hrdý, že jsem překročil tuto linii,“ uvedl, když si oba politici po podání rukou v demilitarizované zóně sedli v neděli k rozhovorům. Jejich setkání bylo zorganizováno sice narychlo, avšak stalo se historickým, analyzuje agentura AFP.

více v článku...

Kim

Kim prohlásil, že jeho „skvělý“ vztah s prezidentem USA Donaldem Trumpem umožní těmto dvěma bývalým dlouholetým nepřítelem překonat překážky, co se týče i momentálně uvízlých jaderných rozhovorů.

„Jsem přesvědčen, že náš vztah nám umožní překonat bariéry, které zde aktuálně jsou,“ řekl Kim v rámci rozhovorů v demilitarizované zóně. Dodal, že právě jejich dobré vztahy umožnily doslova „přes noc“, aby se toto historické setkání v hraničním pásmu obou Korejí uskutečnilo.

Trump

Trump novinářům zároveň řekl, že severokorejského vůdce Kim Čong-una chce pozvat do Washingtonu. „Chtěl bych ho hned teď pozvat do Bílého domu,“ uvedl americký prezident. Oba státníci se v neděli setkali potřetí – poprvé to bylo loni na summitu v Singapuru a podruhé v březnu tohoto roku ve vietnamském Hanoji, když se jejich schůzka skončila bez dosažení dohody.