Stejně jako vánoční svátky, tak i silvestrovské oslavy se od těch našich rapidně liší. To vám ostatně potvrdí i cestovní kancelář Brno, která každoročně pořádá mnoho zájezdů právě na sklonku roku, v rámci kterých chtějí čeští cestovatelé omrknout, jak to jinde vlastně žije. Jelikož je silvestr jenom jeden a pravděpodobně se vám během čtyřiadvaceti hodin nepodaří objet Mexiko, Norsko, Kostariku nebo Estonsko, shrnuli jsme ty nejzajímavější silvestrovské tradice do jednoho.
Do Peru se porvat
Pokud vás to láká do Peru, měli byste si s sebou do kufru přibalit také boxerské rukavice. Právě zde jsou totiž novoroční oslavy poměrně ostré, dalo by se odlehčeně říct. Zdejší obyvatelé se totiž snaží vstupovat do nového roku s čistým štítem, a to se většinou nese ve znamení nejrůznější rvaček a venkovních bitek.
A i když by se mohlo říct, že se jedná o trestní záležitost, první lednový den to všichni akceptují, protože nikdo nechce vstoupit do dalších dvanácti po sobě jdoucích měsíců v zatížení nevyřešenými spory.
Když silvestr v Chile, tak na hřbitově
Jestliže milujete rodinné oslavy konce roku, měli byste zajet do Chile, kde se silvestrovské oslavy přesouvají na hřbitov. Někomu to může nahánět hrůzu, ale je to tak. Když totiž rodinné oslavy, tak i s těmi, kteří už nejsou mezi námi.
Lidé se tedy na silvestra schází kolem pomníků svých zesnulých příbuzných, zde se také občerstvují, popíjí alkohol a společně se veselí.
V Africe musí z domu pryč nábytek
Nad některými bizarními novoročními tradicemi by až rozum stál. A to i v případě tradic v Jihoafrické republice. Člověk by řekl, že tam, kde toho mnoho nemají se k vybavení interiéru budou chovat trochu lépe a dobře. Ve skutečnosti se však například v jihoafrickém Johannesburgu louží s tím starým rokem tak, že vyhazují ven veškerý starý nábytek.
Není to proto, že by se jim možná nehodil nebo že by ho nepoužívali, ale je to jenom z jednoho prostého důvodu – prostě s ním chtějí vyhodit všechno zlé a špatné a udělat tím pádem prostor pro něco nového a lepšího.