Půdní schody Fakro slouží svému účelu v novostavbách, chalupách i průmyslových provozech. Kompletní rekonstrukce domů i půdní vestavby jsou v současnosti nejčastěji skloňovaným tématem u stavebních firem i samotných majitelů objektů. Izolace budov, zateplování a výměny oken, dveří a světlíků si zaslouží komplexní řešení v exteriéru a interiéru. Počítá se s trámy, podezdívkou a výměnou střešní krytiny. Vybírají se nejvhodnější materiály pro okna. Někde dobře slouží hliníková, jinde plastová. Také způsob termoizolace a zateplení je podstatnou složkou kompletní stavby či renovace.

Myslete na detaily, které přispějí k lepší termoizolaci interiéru

Je třeba myslet i na detaily a uspořádání v interiéru. Půdní schody Fakro se instalují do těžko přístupných prostor, malých místností i tam, kde se počítá s častou frekvencí výstupů po schodech. Ke všem zmíněným účelům je třeba pořídit ideální půdní schody Fakro. Výsuvné žebříky, výklopné žebřiny, protipožární schody, to je jen stručný výčet variant, jež společnost Fakro vyrábí, dodává, montuje a podle potřeb zájemců o praktické schody upravuje.

Kupříkladu půdní schody Fakro LTK Energy jsou zateplené třídílné půdní schody s bílým poklopem. Jsou určeny do interiérů s vysokým rozdílem teplot mezi obytnými a půdními prostory. Významně snižují tepelné ztráty v podkrovních prostorách nejen díky zdvojené tepelné izolaci poklopu. Zateplené super termoizolační třídílné schody na půdu Fakro jsou zhotoveny z jakostního borovicového dřeva. Proti schodům LWK Komfort se liší výškou rámu (18 centimetrů) a sílou termoizolačního poklopu (6,6 cm). Černé kovové madlo je uchyceno k úhelníkům žebříku a je významným bezpečnostním prvkem schodiště. Celé schody se dají složit a důmyslně schovat ve stropě.