Podzim je roční období, které doslova hýří teplými, příjemnými barvami, které v nás navozují klid a příjemnou atmosféru. Při procházce podzimní přírodou pod nohama příjemně šustí spadané listí, červené šípky přitahují naše pohledy jako magnet a pohled na mírně vzdálený kousek lesa, který je zbarvený krásnými odstíny barev vyvolá úsměv na tváři.

více v článku...

Kousek přírody i domů

K podzimní výzdobě našeho domova se dají výborně použít přírodní materiály, které najdeme při procházce. Větvičky šípků vytvoří krásnou kytici do vázy, barevným listím můžeme vázu vyplnit místo vody. Jeřabiny můžeme s dětmi použit k navlékání místo korálků nebo jimi taktéž vyzdobit různá zákoutí v bytě. Kaštany jsou krásné přírodní poklady, které mohou být rozmístěné kdekoli po bytě, třeba v dekoračních skleničkách nebo volně položené v knihovně.

Kouzelné dýně

Pro podzimní dekorace si můžeme sami vypěstovat například dýně. Je jich mnoho druhů a jako dekorace se hodí zejména okrasné dýně. Jsou v různých tvarech, velikostech i barvách a naskládané v košíku nebo květináči můžou zdobit náš byt i prostor venku před vchodovými dveřmi. Krásně je může doplnit třeba kukuřice a kousek slámy a vznikne nám opravdu půvabná podzimní dekorace. Větší druh dýní ocení zejména děti, protože společně s nimi můžete dýni vyřezat, udělat do ní nějaký obličej nebo obrazce a do vydlabané dýně večer vložit svíčku, která z ní udělá krásnou lucernu.

Zapojte více smyslů

Podzimní dekorace nemusí být jen ta, která je vidět. Můžete ji i cítit. Poslouží k tomu vonné svíčky, vosky nebo olejíčky, které můžete rozmístit po bytě a užívat si tak podzim s šálkem horkého čaje v ruce. Mezi typicky podzimní vůně patří jablko se skořicí, hřebíček, badyán a třeba vanilka a karamel. Lesní ovoce je trochu více svěží, ale k podzimu může taky patřit a teplo domova vykouzlí báječně.