Podzim je příjemným oddychem od horkého a náročného léta, po zemi se začíná válet spousta pestrobarevného listí a to vybízí k častějším procházkám. Brzy však začne být podzim studenější a nás to láká raději zůstat doma v teple. Co dělat, když je venku pochmurno? Přečtěte si naše tipy.

Chvíli si to prostě jen užívejte

Není nad pořádný odpočinek. Užívejte si, jak se po létě zase vše zpomalí a není tolik kam spěchat. Uvelebte se na gauči s hrnem kvalitního sypaného čaje, otevřete si oblíbenou knihu, zapalte vonnou svíčku a přetáhněte si přes sebe deku. Jednoduše se na chvíli zastavte a nedělejte vůbec nic. Pokud přece jen chcete trochu akce, vyzdobte si domov do podzimních barev a pořiďte nové doplňky, díky kterým s klidem přečkáte i nepěkné počasí. K tomu se vám bude hodit XXXLutz sleva.

Vyražte na podzimní výlet plný barev

Barevný podzim je nádherný a je škoda strávit jej jenom doma. Vyražte na podzimní výlet někam, kde jste ještě nikdy nebyli. Rozšíříte si obzory, novými místy dobijete energii a budete mít zase další vzpomínku v kapse. Z počasí si nic nedělejte, přibalte si pláštěnky a užijte si dobrodružství se vším všudy. Ať už pojedete na výlet v rámci Česka nebo se vydáte za hranice, nezapomeňte na pojištění. Generali slevový kód vám ušetří pár kaček.

Uspořádejte filmový maraton s přáteli

Ať už jste zastánce filmů a nebo raději zhlédnete všechny série oblíbeného seriálu během jednoho týdne, teď je vaše šance udělat z toho parádní akci. Pozvěte přátelé a udělejte si filmový nebo seriálový maraton, díky kterému budete všichni pohromadě a odpočinete si na maximum. Pokud je to možné, vybírejte komedie, ať se společně pořádně zasmějete. Sledujete na Netflixu? Aktivujte si VPN a rozšiřte si obsah, který Netflix nabízí. Prozkoumejte nejlepší VPN, které vás bude navíc i chránit.

Zajděte si do wellness

Když je venku pochmurno, často tomu odpovídá i naše nálada. Proč si ji ale zbytečně kazit, když můžete dělat tolik skvělých věcí? Tak třeba si můžete dopřát několik hodin, den a nebo rovnou celý víkend ve wellness, kde si odpočinete přesně tak, jak to už dlouho potřebujete. Zaplavete si v bazénu, naložíte se do bublající vířivky a vyzkoušíte parní i suchou saunu a zakončíte to v odpočinkové zóně, ve které vás nebude nic rušit. No nezní to úžasně?

Vyzkoušejte otužování

Pokud chcete vystoupit ze své komfortní zóny, pak není nic lepšího, než otužování. Můžete si vybrat, jestli se půjdete otužovat ven, nebo začnete raději doma (to v začátcích doporučujeme) a pak už jen zbývá zatnout zuby a vlézt do studené vody. Odměnou vám bude mnoho zdravotních benefitů, které ocení každý z nás. Funguje jako prevence před nachlazením, chřipkami a dalším onemocněním, navíc si zlepšíte funkci srdce a nebude vám v chladnějším období taková zima.