Během pandemických měsíců jsme si zvykli na to, že se mnoho oblastí našeho života přeneslo do online sféry. Jednou z pokrokových možností byla také online terapie. To, co se zpočátku zdálo jako přechodné řešení, nyní nalézá mnoho možností využití.

více v článku...

Online terapie začala jako alternativa

Během doby, kdy se lidé nesměli osobně potkávat, docházelo k mnoha novinkám. Terapie online najednou byla možnost, jak řešit osobní nastavení pacientů z pohodlí jejich domova. Spolu s tímto fenoménem se ale ukázal velký přínos těchto forem terapie.

Pozice klienta se změnila

Najednou klienti zjistili, že prvotní nepohodlí z nového prostředí, nebo dokonce stres, úzkost a stud z přímé konfrontace s terapeutem zcela mizí. Pozice klienta tak prošla významnou změnou. Čas, který pro sebe terapeut a pacient mají, se tak využívá skutečně naplno. Odpadá počáteční nervozita, není nutno odstraňovat počáteční bloky.

Efektivní při řešení potíží

Online terapie se ukazuje jako velmi účinné řešení při léčbě mnoha potíží. Deprese se snadněji pojmenovávají z pohodlí domova nebo vlastní kanceláře, osobní koučink je velmi efektivní. Nejvíce se ale klienti mohli setkat s tím, že nemusí překonávat společenské a časové překážky. Odpadá nutnost kamkoliv cestovat. Není nutné, aby vaše okolí vědělo o tom, kam se chystáte. Máte možnost se zcela ponořit do řešení potíží a směřovat kupředu. Navíc při řešení sociálních fóbií je snazší udělat první krok a na terapii se vůbec objednat. Zázemí domova je zde dobrou výchozí pozicí.

Online terapie se osvědčují v mnoha oblastech. Pomáhají při řešení depresí, sociálních fóbií, partnerských potížích, ale také při osobním nebo pracovním koučinku. Šetří čas a nevystavují klienta dalšímu stresu.