Lipno a jeho oblast je turisty dobře známá. Jedná se o místo, které je rozprostřeno kolem nejznámějšího a největšího sladkovodního jezera u nás. Jeho rozloha je 48,7 km2 a na mapě jej najdeme mezi Stožcem a Rožmberkem. Na své si tu přijdou jak milovníci vodních sportů, tak i cyklisté, pěší turisté a vlastně všichni, kteří milují krásnou krajinu. Navštivte takzvané české moře, o zábavu nebude nouze.

Kde se ubytovat

Jistě, nejdůležitější před odjezdem bude samotný nocleh. Ubytování na Lipně je pestré a v různé cenové relaci. Zvolit můžete chalupy v bezprostřední blízkosti jezera. Na druhou stranu, pokud chcete být více mezi lidmi, zvolte apartmány či penziony. Široký výběr ověřeného ubytování umožní Hauzi.cz. Nabízí jasné podmínky a bohaté možnosti.

Koupání je jasné

Lipno nenabízí pouze vodní sporty, ale i perfektní letní koupání. S jeho rozlohou a možností se vám otevírá cesta ke koupání klidně od rána do večera. Počítat byste ale měli s tím, že voda tu nemá třicet stupňů, ale například pouze 22 °C. Hezké pláže najdete na Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni a ve Frymburku. Pláže tu jsou veřejnosti přístupné bez poplatku, a navíc jsou upravené. 

Kam s dětmi

Mimo koupání na Lipně, kde máte i pozvolný přístup do vody, což je skvělé pro děti všech věkových kategorií, můžete navštívit i Hopsárium na Lipně. Najdete jej v budově Aquaworldu. Těšit se můžete na dvě patra prolézaček, překážek, střílecích děl a mnoho dalšího. Atrakci mohou společně s dětmi využít i dospělí. Děti si park jistě užijí.

Godošova poustevna

Godošovu pustevnu nemusíte zdlouhavě hledat. Stačí, když přejdete hráz k Vyššímu Brodu, kudy se vydáte po modré turistické značce. A kdo je vlastně ten Godoš? V dávných dobách to byl známý člověk, který patřil k cikánské bandě, který společně se svými lidmi loupil kolem hradu. Po zániku bandy se Godoš ukryl v místní vesnici, kde se dokonce i oženil a dále žil spořádaným životem.