Lidé si půjčují stále častěji hned z několika důvodů. Úroky u půjček jsou velmi nízké a také jejich vyřízení je díky internetu extrémně jednoduché a pohodlné. Nabídka rychlých a snadných půjček na trhu je opravdu široká, a tak je velmi složité se v této nabídce zorientovat. Základní rada ovšem zní jednoznačně: Vždy si pečlivě srovnejte všechny půjčky na jednom místě.

Kde půjčky srovnávat?

Pokud nevyužijete odkaz výše, tak můžete na internetu nalézt minimálně další tucet kvalitních srovnávačů půjček. Ze srovnání často vychází nejlépe půjčka Zonky, ale u stálých klientů některých bank bude lepší zvolit úvěr právě tam.

U Zonky navíc můžete mít problém se schválením, jelikož se tato nebankovní společnost snaží půjčovat zodpovědně a fér, tak neschvaluje půjčky žadatelům, kteří by potenciálně mohli mít problém splácet. Zonky důkladně prověřuje celou historii klienta a zjišťuje možné problémy či dokonce exekuce. Díky tomu někteří žadatelé skončí u horších nebankovních společností, které do rizika nesplácení půjdou a logicky si za to vezmou výrazně vyšší úrok.

K Zonky je ještě dobré poznamenat, že se často honosí úrokem 2,99 %. Na tento úrok ale drtivá většina žadatelů nedosáhne. Úrok se u této nebankovní společnosti výrazně odráží od toho, jak moc jste rizikovým klientem.

Jaká banka poskytuje nejlepší úrok?

V případě, že budete chtít u Zonky půjčit vyšší částku než 750 000 Kč, tak máte smůlu. To je totiž strop této nebankovní společnosti. Pro hypotéky nebo vyšší částky nejspíše budete muset zamířit do klasické banky. Zde je obrovská výhoda, pokud již za sebou máte nějakou úspěšně splacenou půjčku nebo banka vidí dlouhodobý pravidelný příjem.

Hypotéky budou v roce 2021 stále velmi výhodné a tak se očekává, že počet lidí s hypotečním úvěrem dále poroste. Současná ekonomická situace také více než názorně ukazuje, že peníze ztrácejí hodnotu a naopak nemovitosti nadále rostou. Pokud se podíváme na růst cen nemovitostí jen od roku 2016, tak můžeme vidět signifikantní nárůst nejen u nemovitostí v Praze.

Jestli si chcete půjčit na dům, byt nebo třeba na rozjezd podnikání, tak mějte na paměti, že díky krátkému průzkumu na internetu a porovnání půjček můžete ušetřit i vyšší desetitisíce korun.