Pokud milujete bavlněné povlečení, není téměř co řešit. Máme nepřeberné množství vzorů a barev, co se hodí do všech interiérů. Pokud vám to nestačí a chcete-li ještě chcete něco navíc, podívejte se na zpracování vlákna. Kromě hladké bavlny můžete zvolit i bavlněný satén, krep nebo flanel.

Tradice není nuda

Povlečení z bavlny, to je staletími prověřená tradice. Přesto to nemusí být žádná nuda, bavlněné ložní prádlo může mít několik podob, a to podle zpracování vlákna. Milujete-li klasiku, je tu pro vás hladká bavlna bez přívlastků. Potřebujete se pořádně zahřát v chladných nocích? Nechte se ukonejšit jemným vlasem bavlněného flanelu. Milovníci luxusu bezpochyby sáhnou po komfortním bavlněném saténu a ty, co upřednostňují minimum údržby, osloví jen a jen bavlněný krep. 

Klasika bez přívlastků

Hladké bavlněné povlečení je na nebi ložního prádla zářivou stálicí. Většina uživatelů mu dává přednost. Hodí se pro všechna roční období, jeho termoregulační vlastnosti nikdy nezklamou. Je pro tělo příjemné v létě i v zimě; je hladké a pevné a vhodné i pro nadměrně citlivou pokožku nebo pro lidi trpící atopickým ekzémem. Dobře se pere, ale je třeba ho vždy vyžehlit.

Krep pro vytížené hospodyně

Praktické krepové povlečení je prodyšné a savé a poznáte ho nejen hned na první pohled, ale i po hmatu. Střídají se na něm typické vlnité a hladké proužky. Právě díky tomuto zvrásnění jej vůbec nemusíte (vlastně byste ani neměli) žehlit.  A to je jeho velká výhoda, pro kterou mu dávají přednost všichni zaneprázdněni. V kvalitním provedení vám vydrží celou věčnost.

Luxusní satén

Kvalitní povlečení z bavlněného saténu díky svému luxusnímu vzhledu s jemným leskem okamžitě každého upoutá. Přesto že je hladké, neklouže, je prodyšné a udržuje tělo v optimální teplotě. Proto se skvěle hodí pro letní horké měsíce. Je pevné, nežmolkuje a při správné péči dlouho neztratí svůj půvab, tvar ani barvy. Je tak krásné, že interiér vaší ložnice vystřelí rovnou do designového nebe. 

Pro klid na duši do flanelu

Povlečení z bavlněného flanelu je díky své povrchové úpravě lehké a měkké. Výborně izoluje teplo a jeho specificky něžně „vlasatý“ povrch je k pokožce příjemný. Při kontaktu s ním vás hned přepadne touha zalézt do peřin, přitulit se a už tam zůstat. A jak říkají odborníci, tělu příjemné tkaniny s vlasem, jako je právě flanel, umí při dlouhodobém používání odbourávat příznaky stresu, poruchy spánku, únavu a špatnou náladou. A kdy jindy si dopřát tuhle příjemnou terapii než v noci, když v posteli trávíme téměř třetinu dne?